KUIGATSI KÜLAKOHVIK JA KOGUKONNA KÖÖK


Külakohvikus kogukonna köögi koolitus "Kogu tõde köögiviljadest"
28. oktoobril, osalesid Kuigatsi piirkonna külade emad, vanaemad ja lapselapsed, juhendas Iina Kalbri


Aasta 2017 tõi kohvikus suuremad muutused. 
Valgamaa Partnerluskogu toetas meie taotlusi 
Valgamaa Partnerluskogu meede 1.2 „Investeeringud kogukonnale vajalikesse elukondlikesse teenustesse, sh kogukonnateenustesse“ taotlusvoorus külakohviku remondi osas ja meede 2 „Kogukonnad ja noored - kogukonna algatused oma elukeskkonna parandamiseks“ taotlusvoorus kogukonna kööginurga sisustamist


Kodupaiga Külaselts mitmekesistab oma külamaja kasutamise võimalusi. Majas toimuvad erinevad koosviibimised, tantsitakse, tehakse käsitööd ja õpitakse.Aastal 2013 lõpetas tegevuse külamajas Kuigatsi piirkonda teenindav kauplus. 2015 aasta suvel alustas kaupluse ruumis KOPi toel tegutsemist Kuigatsi suvekohvik, tegevus jätkus suvel 2016, vajadus kohvikuteenuse järele on aastaringselt, samuti tuleb edasi arendada ja mitmekesistada pakutavat teenust vastavalt nõudlusele. Kohvikuruum asus renoveerimata maja osas, kus põrand-laed olid nõukaaegsetest materjalidest ja seintel pudenev krohv: ruum vajas korrastamist ja nõuetele kohandamist.

 


2015 ja 2016 aasta jaanipäevast suve lõpuni oli Kuigatsi Külamajas avatud kolmel suvekuul  

Kuigatsi mõisapreili nimeline
 
SUVEKOHVIK JOSEPHINE.  

Asume aastaid tegutsenud nüüdseks vabanenud kaupluse ruumis.
Pakume kohvi, jäätist, küpsetisi või ampsu, jagame infot küla ja piirkonna kohta, üleval on fotonäitus siinsest auväärsest ajaloost, tutvustame kohalikku käsitööd, kutsume kaasa mõtlema elu võimalikkuse üle maal, tegutseme vabatahtlikkuse alusel.  Telefon 514 2477.

Meie projekti on rahastanud Siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.